Wysokie porażki juniorów

Dwie wysokie porażki zanotowali nasi juniorzy młodsi w rozgrywkach III Ligi Wojewódzkiej, 3 maja ulegli na wyjeździe Naprzodowi Rydułtowy1:7, by po dwóch dniach przegrać u siebie 1:5Górnikiem Radlin. W Rydułtowach do 30 min. przegrywaliśmy tylko 0:1, ale zupełnie nie wyszła nam końcówka pierwszej połowy, bowiem w odstępie kilku minut straciliśmy jeszcze trzy bramki i wynik spotkania był już rozstrzygnięty. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, a honorowe trafienie zaliczył Błażej Wiśniowski w 70 min. meczu. Wśród gospodarzy brylowali autor hattricka Mateusz Kubiniok i strzelec dwóch bramek Patryk Grzeszuk. W sobotę podejmowaliśmy u siebie lidera z Radlina i zdawaliśmy sobie sprawę, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem sporej przewagi radlinian, którzy udokumentowali to zdobyciem trzech goli. W drugiej połowie gra się już wyrównała, Robert Zając strzelił bramkę na 1:3, a kilka razy gości ratował ich bramkarz Mateusz Kałuża, który co chwila pokrzykiwał na swoich kolegów by się obudzili, bo mecz nie jest jeszcze wygrany. Ta słowna przestroga podziałała na radlinian mobilizująco, bowiem opanowali oni mały kryzys, a w drugiej części tej połowy przypieczętowali wygraną kolejnymi bramkami. W całym spotkaniu po dwie z nich zdobyli Patryk Bizoń i Marcin Gniadek, a jedną dołożył Konrad Stisz i dzięki tym golom radlinianie dalej pozostali liderem tabeli.

KS UNIA TURZA – KS GÓRNIK RADLIN 1:5 (0:3)

0 – 1  Patryk Bizoń 2 min.
0 – 2  Marcin Gniadek 18 min.
0 – 3  Marcin Gniadek 27 min.
1 – 3  Robert Zając 43 min.
1 – 4  Patryk Bizoń 62 min.
1 – 5  Konrad Stisz 65 min.

Sędziowali: Paweł Grabiec (główny), Jacek Myśliwiec, Dominik Noga (asystenci). Widzów: 20.

KS UNIA TURZA: Bartosz Kłosok (41` Mateusz Klepek) – Gabriel Kubiniok, Jakub Sosna, Karol Kwiatkowski, Łukasz Wójtowicz (41` Damian Mach) – Przemysław Brachmański (41` Kacper Kasperski), Patryk Leśnik (41` Tobiasz Kacprzak), Szymon Sopyła, Robert Zając (60` Bartosz Wiaterski) – Filip Odrozek, Błażej Wiśniowski. Trener: Przemysław Pawliczek
KS GÓRNIK RADLIN: Mateusz Kałuża – Wojciech Szwed, Jarosław Ostrzołek, Mateusz Kurzydym, Mateusz Kardynalski – Jakub Szafranek, Marcin Gniadek, Konrad Stisz, Bartosz Wietecha – Patryk Bizoń, Mateusz Szweda. Trener: Kamil Jackowski