Porażka i zwycięstwo orlików

Orliki Unii Turza najpierw przegrały ze Startem Pietrowice 4:9, by w następnej kolejce niespodziewanie pokonać Naprzód Czyżowice na ich boisku 3:2. W tym pierwszym meczu nie potrafiliśmy zatrzymać Fabiana Gotzmanna, który zdobył aż sześć z dziewięciu strzelonych przez rywali bramek. Za sprawą dwóch goli Patryka Adamczyka i jednym Kacpra Osydy udało się zmniejszyć straty przed przerwą i schodziliśmy do szatni przegrywając 3:5. Niestety w drugiej połowie to pietrowiczanie byli znacznie skuteczniejsi i z łatwością dowieźli wysokie zwycięstwo do końca spotkania. Wczoraj natomiast nasze orliki prowadzone przez Dariusza Pawlusińskiego odniosły zaskakujące zwycięstwo nad wyżej notowanymi Czyżowicami prezentując długimi okresami odpowiedzialną grę w obronie, gdzie brylował Marcin Kłosok, a szybko wyprowadzane ataki trzykrotnie na bramki zamienił kapitan zespołu Patryk Adamczyk. W końcówce dwie świetne interwencje zanotował w naszej bramce Sylwester Marcol, który wygrał pojedynek jeden na jednego z Oliwerem Szermuszynem, a także obronił strzał z rzutu wolnego Jakuba Palasza w ostatniej akcji tego emocjonującego spotkania. Oba zespoły miały jeszcze sporo szans na zmianę rezultatu, wśród gospodarzy groźne akcje konstruował Łukasz Grycman, a z naszej strony w poprzeczkę trafił m.in. z rzutu wolnego Kuba Biela, a gdyby Patryk Adamczyk kilka razy zachował zimną krew pod bramką rywala, to jego dorobek bramkowy mógłby być znacznie okazalszy. Po rezygnacji trenera Tomasza Palasza z pracy w naszym klubie, zespoły młodzików młodszych i orlików trenować będą pod okiem Marcina Musioła, któremu pomagać będą w miarę możliwości Dariusz i Dawid Pawlusińscy.

Skład Unii w meczu z Czyżowicami: Sylwester Marcol – Igor Rek, Marcin Kłosok, Piotr Pendziałek – Patryk Adamczyk, Błażej Marcol, Kuba Biela. Na zmiany wchodzili: Karol Adamczyk, Filip Marcol, Tobiasz Gawełek, Szymon Mrowczyk, Jakub Pilipiec