Dwie porażki rezerw

Nasz drugi zespół seniorów poniósł w ubiegłym tygodniu dwie porażki, najpierw 1 maja uległ na własnym boisku w derbowym pojedynku Czarnym Gorzyce 0:4, a w niedzielę na wyjeździe Bukowi Rudy 1:2. Świąteczny mecz z liderem zgromadził na trybunach liczną rzeszę kibiców, którzy na pewno nie narzekali na brak emocji, choć wynik mógłby wskazywać na coś innego. Zanim nasi rywale przechylili sprawę zwycięstwa na swoją korzyść, to turzanie także mogli się pokusić o zdobycie bramki, ale kilka dobrych interwencji zaliczył Łukasz Strzelecki, a po strzale głową Grzegorza Buczka w sukurs przyszedł mu słupek. Prawdą jest, że również gorzyczanie marnowali sytuacje na potęgę i dopiero Patryk Panic w ostatnim kwadransie pierwszej połowy dwukrotnie pokonał Tomasza Lewandowskiego. Druga połowa to już znaczna przewaga gości, którzy udokumentowali to jeszcze dwoma golami autorstwa Jacka BażanaTomasza Grycmana. Niedzielny mecz z Bukiem przyniósł znacznie lepszą grę i choć nie udało się zdobyć choćby jednego punktu, to możemy być zadowoleni z postawy naszego zespołu. Cieszy fakt, że coraz większą rolę odgrywają w nim nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2001, którzy jak nabiorą nieco doświadczenia, to w przyszłym sezonie powinni stanowić o sile tej drużyny. W meczu z Bukiem obie bramki straciliśmy po rzutach karnych, najpierw w 45 minucie Sławomir Szkonter niepotrzebnie faulował „wyjeżdżającego” z pola karnego napastnika gospodarzy, a w 58 min. Tomasz Pogoda przy próbie wybicia piłki zmierzającej do bramki zagrał trochę przypadkowo ręką, ale sędzia zmuszony był pokazać mu czerwony kartonik i ponownie wskazać na „wapno”. Oba rzuty karne wykorzystał doświadczony Mateusz Procek. Nieco wcześniej Unia wyrównała po pięknym uderzeniu z 15 metrów Miłosza Siernego i choć w osłabieniu mieliśmy swoje szanse na wyrównanie, mecz zakończył się kolejną porażką podopiecznych trenerów Wojciecha Hetmanioka i Przemysława Pawliczka. Podobnie jak pierwszy zespół, również rezerwy mają już pięć punktów straty do bezpiecznej strefy, bo przy obecnym układzie tabeli w klasie okręgowej, by uniknąć barażu, trzeba zająć minimum 12 miejsce.

LKS BUK RUDY – KS UNIA II TURZA 2:1 (1:0)

1 – 0  Mateusz Procek 45 min. (rzut karny)
1 – 1  Miłosz Sierny 54 min.
2 – 1  Mateusz Procek 58 min. (rzut karny)

Sędziowali: Marcin Zientek (główny), Arkadiusz Targowski, Łukasz Niestrój (asystenci). Widzów: 50. Czerwona kartka: Tomasz Pogoda (58 min.)

LKS BUK RUDY: Ryszard Morgała – Michał Żyła (75` Patryk Radler), Patryk Hamiga, Artur Bębenek (70` Tomasz Bok), Łukasz Moric – Szymon Oczko, Kasper Piontek, Mario Jendryka, Mateusz Procek – Adam Tworuszka (85` Oliwer Miera), Szymon Uwara (55` Piotr Bębenek). Trener: Michał Wilczek
KS UNIA II TURZA: Tomasz Lewandowski – Cezary Chojka, Sławomir Szkonter, Jan Chlebik (46` Tobiasz Kacprzak), Miłosz Sierny – Jakub Mrozek, Robert Weisman, Grzegorz Buczek, Szymon Plewka, Piotr Sitek – Tomasz Pogoda. Trenerzy: Wojciech Hetmaniok i Przemysław Pawliczek