Porażka na własne życzenie

Po wyjazdowych porażkach z Sygnałami Gotartowice 2:4 (bramki Mikołaja Knopka i Roberta Zająca) oraz 2:5 z Granicą Ruptawa (gole Tobiasza Kacprzaka i Roberta Zająca) wczoraj nasi juniorzy młodsi przegrali na własnym boisku ze swoją imienniczką z Raciborza 2:3. Chyba po raz pierwszy w swojej historii mogli, a wręcz powinni pokonać swojego rywala, niestety zawiodła skuteczność. Szczególnie w pierwszej połowie, kiedy przeciwnik grał tylko w dziesiątkę, stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych. Dwie pierwsze jeszcze udało się wykorzystać, kiedy to najpierw po podaniu Grzegorza Buczka dośrodkował w pole karne Jakub Mrozek, a formalności dopełnił strzałem do pustej bramki Robert Zając, a trzy minuty później uderzeniem z dystansu zaskoczył Kamila Grycmana Mikołaj Knopek. Potem ze skutecznością było już znacznie gorzej, po dwie kapitalne okazje zmarnowali Mrozek i Zając, a strzał Kacprzaka w ostatniej chwili zablokował raciborski obrońca. Ponieważ nasi rywale też nie pozostawali dłużni, można było zobaczyć szybki i interesujący mecz. W 14 min. raciborska Unia strzeliła kontaktowego gola, którego autorem był Bartosz Dominik, a tuż po przerwie zadali dwa decydujące ciosy, zdobywając w odstępie dwóch minut dwa gole po strzałach Kevina Gawlika. Pomimo starań naszych zawodników nie udało się choćby doprowadzić do remisu, dwa razy bliski szczęścia był Buczek, ale najpierw w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka, podobnie zresztą jak w ostatniej minucie meczu, kiedy to uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.Szkoda straconej szansy na pierwsze punkty w tej rundzie, bo w przekroju całego meczu należały się one naszym juniorom. Teraz czeka ich wyjazdowy pojedynek z MKS Żory w następną niedzielę o godz.12.00.

KS UNIA TURZA – KS UNIA RACIBÓRZ 2:3 (2:1)

1 – 0  Robert Zając 3 min. asysta Jakub Mrozek
2 – 0  Mikołaj Knopek 6 min.
2 – 1  Bartosz Dominik 14 min.
2 – 2  Kevin Gawlik 43 min.
2 – 3  Kevin Gawlik 45 min.

Sędziowali: Radosław Szymiczek (główny), Marcin Szymiczek, Dominik Noga (asystenci). Widzów: 30. Żółte kartki: Karol Kwiatkowski – Kamil Bialik

KS UNIA TURZA: Bartosz Kłosok (72` Mateusz Klepek) – Jakub Sosna, Karol Kwiatkowski, Bartosz Wiaterski, Łukasz Wójtowicz (57` Jakub Milek) – Jakub Mrozek, Grzegorz Buczek, Cezary Chojka, Mikołaj Knopek (50` Patryk Leśnik) – Robert Zając (65` Błażej Wiśniowski), Tobiasz Kacprzak (45` Damian Mach, 70` Kacper Kasperski). Trener: Przemysław Pawliczek
KS UNIA RACIBÓRZ: Kamil Grycman – Karol Gładkowski, Nikodem Włoch, Paweł Żelazko, Kamil Godoj, Seweryn Radoń, Bartosz Dominik, Tomasz Szczechowski, Kamil Bialik, Kevin Gawlik i od 41 min. Fabian Kaczor. Trener: Jarosław Rachwalski