Unia Turza – Puszcza Niepołomice 0:2

Wykorzystując niespodziewaną przerwę w rozgrywkach nasi zawodnicy rozegrali mecz sparingowy z I-ligową Puszczą Niepołomice, ulegając jej na boisku w Jedłowniku 0:2. Był to drugi kontakt podopiecznych trenera Józefa Dankowskiego z naturalną murawą tej zimy i wypadł on zdecydowanie lepiej niż wyjazdowa katastrofa w Polkowicach. W pierwszej połowie, w której nie padły gole,  unici toczyli wyrównaną walkę ze znacznie wyżej notowanym rywalem, a w końcówce mogli pokusić się o objęcie prowadzenia, ale strzał Dawida Hanzela, po złym wybiciu Marcina Staniszewskiego, do pustej bramki o centymetry minął lewy słupek. Wcześniej Piotr Paś obronił techniczne uderzenie znanego z boisk ekstraklasy Dawida Nowaka na rzut rożny, podobnie jak strzał Dariusza Pawlusińskiego sparował na korner Staniszewski. W drugiej części gry nasi rywale nieco przyśpieszyli, ale przez długi czas turzanie stawiali im zacięty opór. Nie ustrzegli się jednak błędu w defensywie, który w 55 minucie wykorzystał Krzysztof Szewczyk trafiając z 8 metra do siatki. Nie był to mocny strzał, ale na tyle precyzyjny, że piłka odbiwszy się jeszcze od słupka wtoczyła się do bramki. W 69 min. Unia powinna wyrównać, ale najpierw Staniszewski odważnym wybiegiem zatrzymał strzał Dawida Pawlusińskiego, piłka spadła jednak pod nogi Hanzela, który miał przed sobą pustą bramkę, ale fatalnie spudłował. W 71 min. zdołaliśmy w ostatniej chwili zablokować uderzenie Dawida Ryndaka, ale cztery minuty później kontra rywali zakończyła się golem Nowaka, na którego już nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza mieli jeszcze kilka szans, ale nasi obrońcy nie dali się już więcej razy przechytrzyć i spotkanie zakończyło się zwycięstwem niepołomiczan 2:0. W naszym zespole nie grali narzekający na drobne urazy Sławomir Musiolik, Marek Gładkowski i Piotr Szymiczek, a część III-ligowej kadry zasili w niedzielę drużynę rezerw. Trzecioligowców czeka zaś w Wielką Sobotę pojedynek z rezerwami Górnika Zabrze i mamy nadzieję, że mecz pomimo zapowiadanych opadów deszczu uda się rozegrać.

Skład Unii: Piotr Paś – Marcin Zarychta, Arkadiusz Lalko, Kamil Kuczok, Piotr Glenc (56` Krzysztof Suchecki) – Dawid Pawlusiński (70` Jan Chlebik), Paweł Staniczek (46` Paweł Polak), Kamil Kostecki (73` Paweł Staniczek), Dariusz Pawlusiński, Piotr Trąd – Dawid Hanzel. Trener: Józef Dankowski

4 thoughts on “Unia Turza – Puszcza Niepołomice 0:2

1. Do Kibica proszę zorientuj się kim na bieżąco KS Unia Turza gra?! Życzę udanego meczu w najbliższą sobotę z Górnikiem II Zabrze

2. relacja ze sparingu fajna rzecz ja jednak chciałbym przeczytać relację z meczu Klasy A z Zawadą Książęcą

3. za kilka godzin ważny mecz z rezerwami Górnika Zabrze a oficjalna strona Unii milczy jak zaklęta tak jakby nic się nie działo