Rezerwy uległy Nowej Wsi

Drugi zespół naszych seniorów poległ 2:3 w starciu z Czarnymi Nowa Wieś. Po dwóch ostatnich zwycięstwach, wynik wczorajszego meczu jest dla naszych kibiców sporą niespodzianką, niestety niezbyt przyjemną. Wczoraj do naszej gry powróciły „koszmary” ze spotkań z Pszowem czy Rudami, czyli zbyt mała aktywność w ataku i rażące błędy w defensywie. W pierwszej połowie dwa razy przed stratą bramki uratował Unię Szczotok, a że naszych napastników wyręczył Stawiarz, Unia prowadziła do przerwy 1:0. Niestety w drugiej połowie już tyle szczęścia nie mieliśmy, najpierw Bluszcz zaskoczył naszego młodziutkiego bramkarza strzałem z 25 metrów, po kilku minutach celnie głową uderzył Goliwąs, a na pięć minut przed końcem meczu dzieła dokończył Trzcionka, który wykorzystał nieporozumienie Krzyżoka ze Szczotokiem. Dopiero wtedy unici zabrali się do roboty, ale zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki dzięki bramce Szkontera. Wcześniej kilka świetnych interwencji zaliczył Błatoń, który m.in. obronił chytry strzał z rzutu wolnego Okraszewskiego oraz dobitkę Skrzyszowskiego, a kolejną dobitkę Sitka wybił z bramki Goliwąs. Gola mógł zdobyć też Domin, ale uderzył minimalnie obok lewego słupka. Goście za to byli do bólu skuteczni, bowiem w drugiej połowie wykorzystali praktycznie wszystkie swoje sytuacje, które w głównej mierze sami im sprezentowaliśmy. Szkoda, bo była szansa na zbliżenie się do czołówki tabeli, ale doświadczony zespół Czarnych pokazał, że nawet  pomoc zawodników z trzecioligowej kadry nie zawsze przynosi pozytywne efekty. W końcówce meczu na boisku pojawił się Wojciech Hetmaniok, dla którego był to występ w naszych barwach numer 400 i już tylko dziewięciu spotkań brakuje Wojtkowi do objęcia prowadzenia w klasyfikacji zawodników z największą liczbą meczów w naszym klubie i pobicia dotychczasowego lidera, popularnego „Generała”, czyli Mirosława Miszczaka.

LKS UNIA II TURZA – LKS CZARNI NOWA WIEŚ 2:3 (1:0)

1 – 0  Wojciech Stawiarz 37 min. (samobójcza) asysta Piotr Macura
1 – 1  Sławomir Bluszcz 53 min.
1 – 2  Ariel Goliwąs 66 min. (głową)
1 – 3  Mateusz Trzcionka 86 min.
2 – 3  Sławomir Szkonter 89 min. (głową) asysta Tomasz Okraszewski

Sędziowali: Stanisław Wieczorek (główny), Czesław Porwoł, Marek Kurzydym (asystenci)
Widzów: 70
Żółte kartki: Dawid Fugiel (na ławce rezerwowych) – Mateusz Trzcionka, Dariusz Cieślak

LKS UNIA II TURZA: Mateusz Szczotok – Jan Chlebik, Sławomir Szkonter, Konrad Powała, Mateusz Krzyżok – Dawid Skrzyszowski, Szymon Plewka (86` Wojciech Hetmaniok), Tomasz Okraszewski, Piotr Sitek (80` Robert Weisman) – Tomasz Pogoda (46` Jonatan Domin), Piotr Macura (67` Miłosz Sierny). Trener: Wojciech Hetmaniok
LKS CZARNI NOWA WIEŚ: Andrzej Błatoń – Wojciech Stawiarz, Roman Cieślik, Ariel Goliwąs, Grzegorz Lach – Kamil Gwóźdź (67` Mateusz Trzcionka), Krzysztof Cieślik, Radosław Nalewajka (90+4` Kamil Dziok), Sławomir Bluszcz, Dariusz Cieślak – Bartłomiej Surma. Trener: Leszek Mańka