Cenna wygrana rezerw

Drugi zespół seniorów Unii Turza pokonał dzisiaj na wyjeździe LKS Studzienna 4:3, choć po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili 2:0. W trakcie meczu dojechały do Studziennej „posiłki” z pierwszej drużyny, która jak wiemy dziś nie grała i obraz meczu uległ diametralnej zmianie. Jonatan Domin i spółka potrzebowali 20 minut by wyjść na prowadzenie, które na 15 minut przed końcem meczu jeszcze podwyższyliśmy. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i doprowadzili do nerwowej końcówki. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola zdobył Franciszek Heflinger i zrobiło się gorąco. Potem Domin trafił po raz czwarty, ale sędziowie odgwizdali spalonego, po chwili raciborzanie domagali się rzutu karnego po domniemanym zagraniu ręką Mateusza Krzyżoka, a w ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował bramkarz Studziennej Rafał Koczwara, na szczęście minimalnie chybił. Mecz toczył się w fatalnych warunkach atmosferycznych, padający deszcz oraz porywisty wiatr nie pozwalały na składne akcje, a grą rządził w dużej mierze przypadek. Podmuchy wiatru były tak mocne, że trudno było ustawić piłkę do wykonania np. rzutu rożnego, a kilka razy dośrodkowana futbolówka potrafiła z powrotem zawrócić w kierunku centrującego zawodnika. Chwała naszym zawodnikom za to, że po fatalnym początku, gdy po pięciu minutach przegrywali już 2:0, potrafili się otrząsnąć i w końcowym efekcie odnieść bardzo cenne zwycięstwo. Jak zwykle mecz ze Studzienną był bardzo emocjonujący, jeszcze cztery lata temu walczyliśmy skutecznie z tym zespołem o awans do klasy okręgowej ( 2:2 u siebie i 3:2 na wyjeździe), a teraz już drugi zespół Unii potrafił odwrócić losy spotkania i wygrać z niewygodnym rywalem.

LKS STUDZIENNA – LKS UNIA II TURZA 3:4 (2:0)

1 – 0  Jacek Świerczyński 2 min.
2 – 0  Jacek Świerczyński 5 min.
2 – 1   Piotr Sitek 55 min. asysta Tomasz Okraszewski
2 – 2  Jonatan Domin 59 min.
2 – 3  Jonatan Domin 65 min. asysta Piotr Macura
2 – 4  Jonatan Domin 75 min. (rzut karny)
3 – 4   Franciszek Heflinger 89 min.

Sędziowali: Piotr Poznański (główny), Grzegorz Piwowarczyk, Arkadiusz Targowski (asystenci)
Widzów: 20
Żółta kartka: Miłosz Sierny

LKS STUDZIENNA: Rafał Koczwara – Damian Botorek, Wojciech Pytlik, Franciszek Heflinger, Grzegorz Wicha – Konrad Świstowski, Wojciech Grabiniok, Jacek Świerczyński, Damian Grabowski – Nathan Przybyła, Denis Abramczyk (83` Kacper Korczok). Pozostali rezerwowi: Paweł Jaskuła, Łukasz Kubalik. Trener: Wojciech Grabiniok
LKS UNIA II TURZA: Dawid Fugiel – Patryk Kocur (30` Jonatan Domin), Krzysztof Tanżyna (30` Jan Chlebik), Sławomir Szkonter, Mateusz Krzyżok – Dawid Skrzyszowski, Tomasz Okraszewski (80` Robert Weisman), Szymon Plewka, Piotr Sitek – Tomasz Pogoda (30` Konrad Powała), Piotr Macura (80` Miłosz Sierny). Pozostali rezerwowi: Mateusz Szczotok, Wojciech Hetmaniok. Trener: Wojciech Hetmaniok

One thought on “Cenna wygrana rezerw

1. i to się nazywa TEAM UNIA – jak trza pomoc rezerwom to się pomaga- przynajmniej część drużyny zachowała rytm meczowy – brawo !