Zwycięstwo i remis juniorów

Nasi juniorzy młodsi grający w Podokręgowej Lidze Juniorów Młodszych B2 we wtorek i czwartek odrobili zaległości, a dzięki zdobytym punktom opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Najpierw na wodzisławskiej „budowlance” pokonali Jedność Jejkowice 5:1, zapewniając sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie, a wczoraj zremisowali na wyjeździe z Wichrem Wilchwy 3:3. Dobre wyniki były możliwe m.in. dzięki „wzmocnieniu” tej drużyny zawodnikami z rocznika 2002, którzy w weekendy grają u trenera Przemysława PawliczkaIII Lidze Wojewódzkiej.

Po klęsce w meczu z Rymerem, gdzie podopieczni trenera Rafała Kapka, z powodu kontuzji i braku zmienników, kończyli mecz w ósemkę, postawa jego drużyny była miłym zaskoczeniem. Szczególnie gra w pierwszej połowie meczu z Jejkowicami mogła się podobać, zresztą goście też prezentowali się nieźle, ale to nasi zawodnicy byli o wiele skuteczniejsi i już do przerwy prowadzili 5:0. Najpierw z rzutu wolnego trafił Patryk Hanslik, potem dwie bramki zdobył Robert Zając, a kolejne dołożyli Kacper Kasperski i Gabriel Kubiniok.

W drugiej połowie unici pomimo licznych szans nie potrafili już pokonać bramkarza Jedności, a goście w końcówce uzyskali honorowe trafienie po strzale Michała Mandrysza. Wczoraj nasi juniorzy zdołali zremisować z zajmującym w tabeli piąte miejsce Wichrem Wilchwy, a hattrickiem popisał się niezawodny Robert Zając. Gra naszego zespołu nie wyglądała już tak dobrze, ale gospodarze choć posiadali optyczną przewagę przegrywali do przerwy 0:2. Nasz snajper najpierw trafił po indywidualnej akcji, a potem wykorzystał rzut karny podyktowany zresztą za faul na nim samym.

Po przerwie gospodarze szybko zdobyli kontaktowego gola, ale później Zając pewnie wykonał „jedenastkę” podyktowaną tym razem za faul na Gabrielu Kubinioku. Wydawało się, że ta bramka ostudzi nieco zamiary gospodarzy, ale ci jednak nie poddali się i w efekcie zdołali wyrwać z naszych rąk pewne wydawałoby się zwycięstwo. Już w sobotę czeka naszych juniorów kolejny pojedynek, tym razem na naszym obiekcie podejmować będą Granicę Ruptawa.